HABER 27  ŞUBAT  2020

Sendikamız ile Royal Halı İplik Tekstil Mobilya San. ve Tic. A.Ş. Arasında Toplu İş Sözlemesi İmzalandı

Sendikamız Öz İplik İş ile Royal Halı İplik Tekstil Mobilya San. Tic. A.Ş. arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Sendikamızın kısa bir süre önce örgütlendiği, Gaziantep’te kurulu bulunan Royal Halı İplik Tekstil Mobilya San. Tic. A.Ş. ile Konfederasyonumuz HAK-İŞ’e bağlı 3 sendika ile (Öz İplik İş Sendikası, Öz Petrol-İş Sendikası, ve Enerji-İş Sendikası) ile Naksan Holding arasında yapılan toplu iş sözleşme görüşmeleri sonucunda anlaşma sağlanarak toplu iş sözleşmesi imzalandı.

27 Şubat 2020 tarihinde gerçekleşen imza törenine, Genel Başkanı Rafi AY, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, Enerji-İş Sendikamızın Genel Başkanı Mahmut Altunsoy, Öz Petrol-İş Sendikamızın Genel Başkanı Kudret Örgel, Genel Başkan Yardımcılarımız, Genel Sekreterimiz, Sendikamız Gaziantep Şube Yönetimi, üyelerimiz ve basın mensupları katıldı.

İmza töreninde konuşan HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, “Bugün bizim için tarihi ve aynı zamanda mübarek bir gün. Regaib Kandilinde hayırlı bir iş yaparak toplu iş sözleşmesini imzalıyoruz” dedi.

Genel Başkanımız Rafi AY ise imzalanan sözleşmenin 01.01.2020 ile 31.12.2022 tarihleri arasını kapsadığını belirterek, sözleşmenin tüm taraflara hayırlı olmasını dileğinde bulundu.

Genel Başkanımız Rafi AY, günün anısına TMSF Başkanı Muhiddin Gülal’a bir takdimde bulundu.

Detaylar; http://www.hakis.org.tr/haberler.php?action=haber_detay&id=3131

 

FOTOĞRAFLAR