HABER 5  MART  2020

HAK-İŞ’ten İdlib Şehitleri için Fidan

Kadın komitemiz HAK-İŞ’İn  İDLİB Şehitleri anısına gerçekleştirdiği fidan dikimi etkinliğine katıldı

Sendikamız Kadın komitesi HAK-İŞ Kadın Komitesi Özgecan Aslan Hatıra Orman alanında 5 Mart 2020 tarihinde gerçekleştirilen fidan dikim etkinliğine katıldı. HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, HAK-İŞ yönetim kurulu üyeleri, HAK-İŞ’e bağlı sendikaların Genel Başkanları, HAK-İŞ Kadın Komitesi Başkanı Fatma Zengin ve konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın kadın komitesi başkan ve üyeleriyle birlikte İdlib’de şehit olan kahraman askerlerimiz için HAK-İŞ Kadın Komitesi Özgecan Aslan Hatıra Orman alanında gerçekleştirilen etkinliğe Kadın komite başkanımız Fulya Pınar Özcan, kadın komite başkan yardımcımız Canan İşbilen ve Zeynep Dal ve Kadın komite il sorumlularımız katıldı. 

Program, İdlib’de şehit düşen askerlerimiz başta olmak üzere bütün şehitlerimiz için Kur-an’ı Kerim tilavetinin okunmasıyla başladı.

Programda, İdlib’de şehit düşen askerlerimizin isimlerinin yer aldığı “Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz, gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun” yazılı bir pankart açıldı.

Fidan dikim etkinliğinde Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan ve HAK-İŞ Kadın Komitesi Başkanı Fatma Zengin bir konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından 220 fidanın bugün fidan, yarın nefes olması, vatan savunmasında şehit düşen kahraman askerlerimizin anısı için, gelecek nesillere daha temiz bir çevre, daha temiz bir dünya bırakmak için fidanların ekimi gerçekleşti.  

Detaylar; http://www.hakis.org.tr/haberler.php?action=haber_detay&id=3144&fbclid=IwAR0s2sZAlo1VY7L4yZurJMnpa0uuk2U5_q-4_BzY-hXjFTNhOT214GA6nJU

 

FOTOĞRAFLAR