HABER 13  NİSAN  2020

Öz İplik İş Sendikası Kadın Komitesi İlk Video Konferans Toplantısını Gerçekleştirdi

Genel Başkanımız Rafi Ay, Kadın Komitemizin Video Konferans Toplantısına Katıldı

Öz İplik İş Sendikası Kadın Komitesi İl Sorumlularıyla ilk video konferans toplantısını Genel Başkanımız Rafi Ay’ın katılımıyla gerçekleştirdi.

13 Nisan 2020 tarihinde toplantıya Genel Başkanımız Rafi Ay, kadın komite başkanımız Pınar Özcan, kadın komitesi başkan yardımcılarımız Canan İşbilen ve Zeynep Dal, İl sorumlularımız Derya Han, Arife Akay, Dilek Payhan, Saime elma, Muradiye Karameşe, Fadime Duğan, Neslihan Tamur, Esra Arar katıldı. İçinde bulunduğumuz pandemi sebebiyle fabrikalardaki genel durumun değerlendirildiği toplantıda genel başkanımız bir konuşma yaparak, yaşanan süreci değerlendirdi. Geleceğin işleri hususunda sendika olarak bir hazırlık içinde olduğumuzu, gelecekte her şeyin farklı olacağını belirten Rafi Ay, elimizden geldiğince dikkatli olup, üyelerimizin güvenliğinin sağlandığından emin olmamız gerektiğini belirtti. Tek tek tüm il sorumlularımızın dinleyen Ay, gelen soruları cevaplandırdı.

Kadın komite başkanımız Pınar Özcan da sendikamızın projeleri, uluslararası anlamda alınan kararlar, markalarla ulusal izleme komitelerinde görüşülen konular ve Korona virüsten korunmak üzere evde kalan kadınların uğradığı şiddet vakalarının arttığını ve bu şiddetin sona ermesine yönelik online bir kampanya başlatılmasına ilişkin görüş ve önerileri aldı.

Karşılıklı görüşlerin bildirilmesi ve genel durum değerlendirmenin yapılmasının ardından toplantı sona erdi.

 

FOTOĞRAFLAR