HABER 4  ŞUBAT  2012

Özak Tekstil Konfeksiyon San. Tic. A.Ş.'de Örgütlendik

Sendikamız, uzun süredir Özak Tekstil Konfeksiyon San.Tic.A.ş 'de yürüttüğü örgütlenme mücadelesinde galip geldi ve ÖZAK işçileri Sendikamız Öz İplik-İş'te üye oldular.

01.01.2012 - 31.12.2014 tarihleri arasında 800 işçi adına geçerli olacak Toplu İş Sözleşmesi, 27.01.2012 tarihinde Sendikamız Öz İplik-İş ve Özak Tekstil Konfeksiyon San. Tic. A.ş arasında imzalanmıştır.

İmza töreni, Genel Başkanımız Murat İNANÇ'ın başkanlığında Genel Sekreterimiz Rafi AY, İstanbul İl Başkanımız İsmail DEMİRKOPARAN, Hukuk Müşavirimiz İsmail AVCI  ve Özak Tekstil Konfeksiyon San.Tic.A.ş Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Ürfi AKBALIK başkanlığında Özak Tekstil yetkilileri ile gerçekleşti.

Sendikamız örgütlenme sürecinde türlü zorluklarla karşılaşmış, sektördeki bazı sendikalar örgütlenme çalışmalarımız engellemek ve çalışmalarımızı durdurabilmek  adına yoğun çabalar sarfetmişlerdir.

Ancak Öz İplik-İş, mücadeleci ve kararlı tutumu ile,  hiçbir koşulda geri çekilmeden verdiği emek mücadelesi ile Öz İplik-İş ailesine Özak Tekstil Konfeksiyon San.Tic. A.ş bünyesinde çalışan işçileri de katmayı başarmıştır.

İmzalanan sözleşmenin hayırlı olması temennisi ile, ailemize katılan işçi kardeşlerimize hoşgeldiniz diyoruz.

FOTOĞRAFLAR