19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı Kutlu Olsun || Öz İplik İş Sendikası Öz İplik İş Sendikası

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı Kutlu Olsun


Gençlerin Çalışma Hayatında Yaşadıkları Sorunlarına Yönelik Çözüm Arayışlarına Katkıda Bulunmak İstiyoruz


Türkiye Cumhuriyeti'ni çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak ve bizden sonraki nesillere teslim etmenin en büyük görevimiz olduğunun bilincindeyiz. Bu bilinçle gençlerimizi Öz İplik İş Sendikası olarak hem ülkemiz hem de dünya adına, geleceğimiz için büyük bir önem taşıdıklarını biliyor ve  gençlerimizi önemsiyoruz. Gençlerin yerel ve ulusal boyutta seslerini duyurabilmeleri ve karar alma organlarında söz sahibi olabilmeleri için destek sağlıyoruz.

Aynı zamanda sendikaların ulusal ve uluslararası ölçekte giderek yoğunlaşan işlevlerinin bir uzantısı olarak; Türk Çalışma Hayatı’nın uluslararası normlar paralelinde değişen koşullarında gençlerin eğitim ve istihdamına yönelik ihlaller ve gençlerin çalışma hayatında yaşadıkları sorunlara çözüm arayışlarına katkıda bulunmak istiyoruz.

Ülkemizde son dönemde yaşanan ve 10 ilimizi derinden etkileyen deprem felaketinin yaratmış olduğu yaraları milletimiz ile hep bir arada sararken deprem bölgesine, depremin ilk gününden beri yardımlarımızı sürdürüyoruz. 15 milyon vatandaşımızı etkileyen bu denli büyük bir felaketin yaşandığı bölgenin yaş dağılımına baktığımızda; toplum nüfusunun büyük bir çoğunluğunu gençlerin oluşturduğunu görüyoruz. Her yaş grubunu derinden etkileyen bu felaketin demografik olarak aslında en çok da gençlerimizi etkisi altına aldığını görüyoruz. Ailesindeki bireylerin barınma, yeme, korunma gibi temel ihtiyaçlarını karşılamak amaçlı sorumluluğun genç yaştaki bireylere yüklenmesi depremin de yaşattığı psiko-sosyal olumsuzluklarla gençler üzerinde adeta bir baskı yaratmaktadır. Gençleri bu baskı ortamından kurtarabilmek ve ailelerine karşı sorumluluklarını yerine getirebilmeleri için devamlı istihdam ortamının sağlanması, gençlere yönelik psiko-sosyal desteğin sağlanması kaçınılmazdır. Üretimde ve istihdamda devamlılığın ülkemizi kalkındırmak için en önemli unsurlar olduğunun bilincinde olarak gençlerimizin istihdamda devamlılığını sağlamak aynı zamanda onlara her bireyin hakkı olan insan hayatına yakışır bir iş hayatı sağlayabilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Cumhuriyetimizin 100.yılında da ilk günkü aynı inançla; 19 Mayıs, Türk Milleti’nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ataşenin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği günün adıdır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

Habere ait görseller

Yücetepe Mahallesi Akdeniz Caddesi No:19 Çankaya / ANKARA

Tel: +90 312 232 06 07 (Pbx) Fax: +90 312 231 99 95

wwww.oziplikis.org.tr e-mail : oziplikis@oziplikis.org.tr

SENDİKAMIZ ÜYESİDİR