ACARSOY TEKSTİL ÖNÜNDE AÇIKLAMALARDA BULUNDUK || Öz İplik İş Sendikası Öz İplik İş Sendikası

ACARSOY TEKSTİL ÖNÜNDE AÇIKLAMALARDA BULUNDUK


Fabrika Önünde Bekleyişimizin 90. Gününde Diyalog Çağrısında Bulunduk


Bursa’da faaliyet gösteren Acarsoy Tekstil Tic. San. A.Ş. ‘de çalışan işçiler, işçiler bir süre önce sendikamız Öz İplik İş’e üye olmuşlardır.

İşçilerin sendikamız Öz İplik İş’e üye olmasından haberdar olan işveren ve işveren vekilleri tarafından işçilere baskı yapılmıştır. İşçilerin anayasal, sendikal hak ve özgürlükleri engellenmiştir. Sendikaya üye olan bir işçi arkadaşımız işten çıkarılmıştır.

Örgütlenme Uzmanımız Serkan Açıcı ve işten çıkarılan üyelerimiz 10 Haziran 2022 tarihinde fabrika önünde açıklamalarda bulundu.

Örgütlenme Uzmanımız Serkan Açıcı yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

Acarsoy Tekstil işçilerinin sendikalaşma mücadelesi için 90 gündür fabrika önündeyiz. Direnişteyiz. Acarsoy Tekstil işvereninin hukuk tanımaz tavrı ve anayasayı ihlal etme girişimini engellemek için bekleyişe devam ediyoruz. İşçilerin anayasal, sendikal hak ve özgürlükleri engellenmiştir.  Sendikaya üye olan 5 işçi arkadaşımız işten çıkarılmıştır. Dahası işten çıkarılan iki kadın işçi akşamın kör karanlığında sanayiinin ortasına bırakılmıştır. Bizim fabrika önünde ki bekleyişimiz direnişimiz bu şekilde başlamıştır.

Öz İplik İş Sendikası olarak, Biz çalışma barışının sağlanmasını istiyoruz. Üyesi olduğumuz küresel sendikadan ve küresel markalardan aldığımız destekle sürecin sonuna hızla yaklaşıyoruz. Bu sebeple işverenin inatçı ve baskıcı tutumundan vazgeçmesini bekliyor, sürecin diyalog ile tatlıya bağlanmasını diliyoruz. Bu inadın taraflara hiçbir yararı olmayacağının altını çiziyoruz. Tarafların diyaloğu kazandırır. Diyalog değer kazandırır. Bu sebeple diyalog çağrımız bakidir.

Habere ait görseller

Yücetepe Mahallesi Akdeniz Caddesi No:19 Çankaya / ANKARA

Tel: +90 312 232 06 07 (Pbx) Fax: +90 312 231 99 95

wwww.oziplikis.org.tr e-mail : oziplikis@oziplikis.org.tr

SENDİKAMIZ ÜYESİDİR