AKORT İŞYERİNİN İSTANBUL MERKEZİ ÖNÜNDE AÇIKLAMALARDA BULUNDUK || Öz İplik İş Sendikası Öz İplik İş Sendikası

AKORT İŞYERİNİN İSTANBUL MERKEZİ ÖNÜNDE AÇIKLAMALARDA BULUNDUK


Sendikal Özgürlük İçin İstanbul/ Akort İşyerinin Önünde Açıklamalarda Bulunduk


Karabük’te faaliyet gösteren Akort Ortopedik Ayak Bakım Ürün. San. Tic. Ltd. Şti. çalışanlarının sendikal mücadelesi ve Akort işvereninin sendika karşıtı tutumu dolayısıyla 26 Haziran 2024 tarihinde Genel Sekreter Yardımcımız Kadir Erkan,  Akort İşyerinin İstanbul’da bulunan merkezi önünde işverene seslenerek, basına açıklamalarda bulundu.

Genel Sekreter Yardımcımız Kadir Erkan yaptığı açıklamada Akort firmasında çalışan işçilerin anayasal haklarını kullanarak sendikaya üye olduklarını, işverenin ise bu duruma baskı ve işten çıkarma ile karşılık verdiğini belirtti.

Erkan, İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Akort merkezi önünde  sendika üyesi işçiler  adına yaptığı basın açıklamasında,  4 işçinin işten çıkarılmasına tepki gösterdi. Erkan, işçilerin anayasal haklarını kullanarak sendikaya üye olduklarını, işverenin bu duruma baskı ve işten çıkarma ile karşılık verdiğini belirtti.

Erkan konuşmasının devamında işverene seslenerek şu açıklamalarda bulundu:

Uluslararası markalara üretim yapan bu işyerine, işçilerin iradesini yok sayan, işçiyi mağdur eden bu tutum hiç yakışmıyor. İşvereni sağ duyuya davet ediyoruz. Yetkiye itirazını geri çekmesini istiyoruz.

Süreç uzamadan, bu işi olması gerektiği gibi tatlıya bağlayalım istiyoruz. Bizi lütfen doğru pencereden yorumlayın. Sendikaların, işyerlerine sağladığı ve sağlayacağı katkıları araştırın.

Biliyoruz, ülke olarak, sektör olarak zor günlerden geçiyoruz. Sorumlusu biz değiliz. Siz de değilsiniz. Ancak birlikte hareket edersek güçleniriz. Bugün birbirimize her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Bugün kenetlenmeye daha çok ihtiyacımız var. Gelin diyalogla bu işi sonuçlandıralım. Mağduriyetleri giderelim. Açık ve dürüstçe emekçiler için güven inşa edelim.”

Habere ait görseller

Yücetepe Mahallesi Akdeniz Caddesi No:19 Çankaya / ANKARA

Tel: +90 312 232 06 07 (Pbx) Fax: +90 312 231 99 95

wwww.oziplikis.org.tr e-mail : oziplikis@oziplikis.org.tr

SENDİKAMIZ ÜYESİDİR