AY, ACT MARKA-İŞVEREN- SENDİKALAR BULUŞMASINA KATILDI || Öz İplik İş Sendikası Öz İplik İş Sendikası

AY, ACT MARKA-İŞVEREN- SENDİKALAR BULUŞMASINA KATILDI


ACT (Eylem, İşbirliği, Dönüşüm) Kapsamında Marka-İşveren ve Sendikalar bir araya geldi.


Küresel markalar, perakendeciler ve sendikalar arasında hazır giyim ve tekstil endüstrisini dönüştürmek ve satın alma uygulamalarıyla bağlantılı endüstri çapında toplu pazarlık yoluyla işçiler için yaşam ücreti elde etmek için önemli bir anlaşma olan, ACT (Eylem, İşbirliği, Dönüşüm) kapsamında marka-işveren ve sendikalar bir araya geldi.

7 Eylül 2022 tarihinde İstanbul’da gerçekleşen toplantıya Genel Başkanımız Rafi AY katıldı. Genel Başkanımıza Bursa İl Başkanımız Ekrem Saraçoğlu ile Örgütlenme Uzmanımız Serkan Açıcı eşlik etti.

ACT Küresel Direktörü Mira Neumaier, Türkiye Kıdemli Proje Müdürü Tandiwe Gross, Industriall Küresel Sendika Tekstil Direktörü Christina Hajagos, Inditex, H&M, Best Seller, Asos, PVH,Esprit, C&A ve Primark marka temsilcileri ve bu markalara üretim yapan tedarikçiler ve sektörde örgütlü sendikaların temsilcilerinin katıldığı toplantıda  ACT Türkiye | İşverenlerin, Sendikaların, Markaların Öncelikleri, Türkiye'de ACT için Öncelikler ve Sonraki adımlar tartışıldı. Yuvarlak masa oturumu şeklinde gerçekleşen toplantıda taraflar önceliklerine ilişkin durumları tartıştı

Habere ait görseller

Yücetepe Mahallesi Akdeniz Caddesi No:19 Çankaya / ANKARA

Tel: +90 312 232 06 07 (Pbx) Fax: +90 312 231 99 95

wwww.oziplikis.org.tr e-mail : oziplikis@oziplikis.org.tr

SENDİKAMIZ ÜYESİDİR