SENDİKAMIZ 44. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI || Öz İplik İş Sendikası Öz İplik İş Sendikası

SENDİKAMIZ 44. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI


Sendikamız 44. Kuruluş Yıldönümünü, 6 Ağustos 2021 tarihinde Ankara’da kutlandı.


Kuruluş yıl dönümüne, Konfederasyonumuz HAK-İŞ Genel Başkanı Vekili Dr. Osman Yıldız, Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Vekili Av. Hüseyin Öz, Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert ve Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Özüpek, Tuba Gülpembelioğlu, Süleyman Doğan, Öz Orman- İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Ali Bilgin, Öz Toprak-İş Sendikası  Genel Başkanı Metin Özben, sendikamızın  yönetim kurulu üyeleri, genel sekreterimiz ve genel sekreter yardımcımız  şube-bölge-il-ilçe başkan ve yöneticileri, kadın komitesi üyeleri, genel merkez ve taşra personeli katıldı.

Programımız, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından açılış konuşmalarıyla başladı. Genel Başkanımız Rafi AY bir konuşma yaparak, konuşmasında şu açıklamalarda bulundu:

ÖZ İPLİK İŞ Sendikasının 44. Kuruluş Yıldönümünü Kutluyoruz

Bugün ÖZ İPLİK İŞ Sendikamızın 44. Kuruluş Yıldönümünü kutlamanın onurunu, heyecanını, haklı gurunu yaşıyoruz. Bildiğiniz gibi 7 Ağustos 1978 yılında kurulan sendikamız, işçi hareketinin bugünlere kadar uzanan merkezlerinden biri oldu. Sendikamız; yüzlerce, binlerce işçiyi birleştiren, bir işçi hareketine dönüştü.Bu hareketin oluşması kolay olmadı, çok badireler atlatıldı. Çok mücadeleler verildi. 44’ncü yaş eşiğinde, bugünlere gelmemizde emeği geçen ve bu büyük mücadelenin isimsiz kahramanlarına buradan teşekkür etmek istiyorum. Ahirete göçenlere de Allah’tan rahmet diliyorum.

HAK-İŞ/Öz İplik İş Sendikası Olarak Her Geçen Gün Büyüyoruz

Yaşadığımız ve yaşamak durumunda kalacağımız bütün sorunları aşmanın bir yolu olduğuna inanıyoruz. O da sendikal örgütlenmedir. Biz çalışmalarımızda azimli ve kararlıyız. Bu özgün duruşumuz ve kararlılığımız sayesinde Konfederasyonumuz HAK-İŞ’le beraber sendikamız  da her geçen gün büyüyor.  2021 Temmuz verilerine göre işkolumuzda 1 milyon 260 bin 188 kişi çalışıyor. Sendikalı işçi sayısı ise 106 bin 455 kişi.  Biz işkolumuzda çalışan işçilerin çoğunluğunun sendikalı ve toplu sözleşmeden yararlanır hale getirmek için çabalıyoruz. İşkolumuz Türkiye’nin en önemli sektörlerinden biri.  ÖZ İPLİK İŞ olarak tekstil emekçilerinin hak mücadelesini kararlılıkla sürdürüyoruz, sürdürmeye de devam edeceğiz.

HAK-İŞ Genel Başkan Vekili Dr. Osman Yıldız bir konuşma yaparak, konuşmasının başında HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın selamlarını iletti. Yıldız, geçtiğimiz günlerde Koronavirüs salgınına yakalanan HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın sağlık durumunun daha iyi olduğu müjdesini vererek, acil şifalar dileğinde bulundu.

“Ortak Akıl Ortamları Oluşturuyoruz”

Sendikal harekette genel kurulların, kuruluş yıldönümlerinin, anma günlerinin ve çeşitli aktivitelerin son derece önemli olduğunun altını çizen Yıldız, “Kuruluş yıldönümlerini, diğer anma etkinlik etkinliklerini, faaliyetlerin açılış ve kapanış programlarını da eklersek sendikal harekette ortak akılla oluşturacak ortamları oluşturmuş oluyoruz” dedi.

“Öz İplik İş Sendikamızı Kutluyorum”

3. Instagram Fotoğraf Yarışması’ndan dolayı Öz İplik-İş Sendikamızı kutlayan Yıldız, “Burada bir fotoğraf yarışması, bir sanat olayı var. Bunun için Öz İplik-İş Sendikamızı ayrıca kutluyorum” dedi. Sanatla ilgili yapılan faaliyetlerin, insanları sanat yönünde düşünmeye sevk ettiğini söyleyen Yıldız, “Bu tür faaliyetleri yapmak güzeli ve doğruyu arama yönünde bizi yönlendirmiş oluyor. Güzel bir eser bize şu motivasyonu veriyor; demek ki biz de doğru bir eser yapabiliriz. Bir başka yerde aynı eserin daha iyisini yapabiliriz motivasyonunu veriyor. Yeni desenler yapacağız. Böylelikle tekstil sektörünü daha da geliştirmiş olacağız” diye konuştu.

Yıldız, “Öz İplik-İş Sendikamızın 44. Kuruluş kutluyorum. Sendikalarımızın vefa konularına büyük bir önem verdiğini belirtmek istiyorum. Bunu Öz İplik İş Sendikamız yapıyor, diğer sendikalarımız yapıyor. Biz HAK-İŞ Konfederasyonu olarak özellikle Mahmut Arslan Bey ile beraber başlayan süreçte kurucularımızdan başlayarak kimin emeği varsa, kimin gayreti varsa bunun son derece önemli olduğunu belirtmek istiyorum. HAK-İŞ Konfederasyonu tarihinde, sendikalarımızın tarihinde hayatını kaybedenlere rahmet, yaşayanlara sağlıklar diliyorum” sözlerine yer verdi.

44. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ PASTASI KESİLDİ

Konuşmaların ardından tüm davetlilerle beraber Öz İplik İş Sendikasının 44. Kuruluş Yıl Dönümü anısına bir pasta kesildi ve geleceğe dair iyi dileklerde bulunuldu.

ÖZ İPLİK İŞ’TE EMEK VERENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Pasta kesiminin ardından sendikamıza emek verenler ödül törenine geçildi.

INSTAGRAM FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLARI AÇIKLANDI

Öz İplik İş Sendikası 44. Kuruluş Yıldönümü faaliyetleri kapsamında 3’üncüsünü düzenlediği ve Öz İplik İş Sendikası üyelerinin Instagram üzerinden katılım sağladığı “Tekstil Sektöründe Emek” konulu Instagram fotoğraf yarışmasının sonuçları açıklanarak, dereceye giren üyelere hediyeleri takdim edildi.

16 Haziran 16 Temmuz 2021 tarihleri arasında başvurulara açık olan ve bine yakın başvuru gerçekleşen Öz İplik İş Sendikası 3.Instagram Fotoğraf Yarışmasında, Birinci Sakarya Çak Tekstil çalışanı Merve Turgut, İkinci Kayseri Elda Halı çalışanı Mehmet Hanifi Gültekin, Üçüncü Giresun Akın Çorap çalışanı Sümeyra Şencan olurken, mansiyon ödülünü ise Adana Bossa Çalışanı Arif Küçüktağ kazandı.

“Tekstil Sektöründe Emek” konulu Instagram fotoğraf yarışmasını jürisinde yer alan Öz İplik İş Sendikası Basın Yayın Daire Başkanı Didem Demir, HAK-İŞ Kültür Sanat Komitesi Başkanı Birsen Çiçek Odabaşı, Anadolu Ajansı Çalışma Hayatı Muhabiri Özcan Yıldırım, Fotoğraf Sanatçıları Kemal Yıldıztaş ve Emre Polatel’e de katkılarından dolayı çiçek takdim edildi.

Program kapsamında 3.ınstagram Fotoğraf Yarışmasında  ilk 20’ye giren fotoğraflar sergilendi.

Kuruluş yıldönümü etkinlikleri, canlı müzik dinletisi ile son buldu.

Habere ait görseller

Yücetepe Mahallesi Akdeniz Caddesi No:19 Çankaya / ANKARA

Tel: +90 312 232 06 07 (Pbx) Fax: +90 312 231 99 95

wwww.oziplikis.org.tr e-mail : oziplikis@oziplikis.org.tr

SENDİKAMIZ ÜYESİDİR